Oslava zlaté svatby

Oslava zlaté svatby je tradičně velkou oslavou již 50 let trvajícího manželství oslavenců. K této oslavě se sjíždí nejbližší rodina i široké příbuzenstvo, staří přátelé, kolegové ze zaměstnání a zkrátka všichni, kteří pro manžele něco znamenají a kdo hráli v jejich životě nějakou roli. Zlatá svatba je nejvýznamnějším výročím svatby, k němuž se váže několik zvyklostí a tradic, které mají mnoho společného se samotnou svatbou. Některé páry si rády dopřejí velkolepou oslavu 50. výročí svatby, spojenou se svatebním obřadem, pravou svatební hostinou, dekoracemi, zvyky a vším, co k veselce patří, jiné páry naopak upřednostňují domácí klid a nanejvýš skromnou oslavu v rodinném kruhu s pár chlebíčky a vnoučaty. Je patrné, že první případ oslavy zlaté svatby je organizačně náročnější a tak vám zde přinášíme několik rad a tipů na to, jak uspořádat tradiční, velkou oslavu zlaté svatby a na nic důležitého při tom nezapomenout.


Zlatá svatba - tradice a zvyky

Zajímají vás zvyky a tradice, které se váží k oslavě zlaté svatby? Chystáte-li oslavu zlaté svatby, ať už sobě samým nebo v rodině, zde najdete několik nejdůležitějších bodů, rad a nápadů, jak proměnit toto významné výročí svatby v co nejvýjimečnější den.

Tradice a zvyky

Plánovač zlaté svatby

Začínáte-li plánovat oslavu zlaté svatby, je dobré udělat si jakýsi přehled všeho, co je nutné zařídit a zorganizovat. Plánování zlaté svatby se v mnohém podobá plánování klasické svatby, pokud jste však již vyšli ze cviku, zde vám poradíme, kdy a co je potřeba zařídit.

Plánovač

Originální tipy na oslavu zlaté svatby

Chcete, aby se oslava zlaté svatby stala nezapomenutelným dnem pro oslavence a aby na ni všichni dlouho a rádi vzpomínali? Pátráte po originálních nápadech a hledáte inspiraci na co možná nejlepší oslavu zlaté svatby? Zde najdete několik tipů na originální zlatou svatbu.

Tipy na oslavu